Stavební spoření bez vstupního poplatku

Pravidelné investice jsou velmi doporučovaným nástrojem budování majetku. Jsou využitelné zejména v dlouhodobějším horizontu, a to především pro získání finančních prostředků na pořízení vlastního bydlení, jeho rekonstrukci či modernizaci nebo k budování majetku na stáří či ke startu do života pro mladé. Velkou výhodou stavebního spoření je zprůměrování nákladů. Není ale zcela zdarma a je třeba počítat s určitými výdaji navíc.

Vstupní poplatky a zdanění

Zajímá-li nás očekávaný výnos pravidelné investice do stavebního spoření, neměli bychom opomenout vstupní poplatky a zdanění (připsané úroky jsou zdaněny 15%). Reálná naspořená suma je totiž o tyto částky ve skutečnosti snížena. Je obecně známo, že čím vyšší je cílová částka Vašeho spoření, tím vyšší vstupní poplatek zaplatíte.

Odpuštění vstupního poplatku

Výhodou klientů je, že vzhledem k vysoké konkurenci na českém finančním trhu se už i stavební spořitelny uchylují k reklamním taktikám, jejichž pomocí se snaží uzavřít více smluv než jejich konkurence.

Nejčastěji nabízenou výhodou novému klientovi zpravidla bývá zrušení vstupního poplatku za stavební spoření. To znamená, že nebudete platit žádný poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření. Většinou je tento poplatek odpuštěn při uzavření stavebního spoření dětem nebo objednáním služby stavebního spoření online.

Stavební spoření bez vstupního poplatku ale můžete získat i v rámci reklamní akce Vaší spořitelny. Jedná se o časově omezené nabídky opakující se několikrát do roka, kdy jsou kromě odpuštění vstupního poplatku nabízeny další bonusy a výhody. Velmi často jsou tyto bonusy nabízeny v předvánočním období.

I po uzavření konkrétního stavebního spoření Vám však doporučujeme sledovat webové stránky Vaší spořitelny. Řada spořitelen totiž nabízí spoustu výhod i pro stávající klienty.