Akce za uzavření stavebního spoření

Stavební spořitelny doslova bojují o své klienty, a proto velice často nabízejí různé akce za uzavření smlouvy. Nejčastějšími lákadly jsou slevy, finanční bonusy nebo odpuštění poplatků. Tato zvýhodnění spořitelnám pomáhají, aby se klient rozhodl právě pro ně a neuzavřel smlouvu s konkurencí.

S lákavými akcemi stavebních spořitelen se můžete setkat hned několikrát do roka. Je možné využít jarní akce, podzimní akce po prázdninách, nebo můžete získat zvýhodnění za uzavření smlouvy ke konci roku.

Levnější úvěry a bonusy

Některé spořitelny lákají levnějšími úvěry(tedy úvěry s určitou garancí sazby), jiné připisují prémie (např. 1000 Kč) za uzavření stavebního spoření v určitém časově omezeném termínu. Často jsou také akčními prémiemi zvýhodněna stavební spoření pro děti. Klienti tak při uzavření spoření pro děti do určitého věku (nejčastěji do 6ti let) získávají ke smlouvě finanční bonus v řádu tisícikorun. Podmínkou však bývá minimální cílová částka stanovená konkrétní spořitelnou.

Uzavření bez vstupního poplatku

Velmi často nabízenou výhodou je také odpuštění vstupního poplatku za uzavření stavebního spoření. Klient tedy v tomto případě nebude platit žádný poplatek za uzavření smlouvy. Vstupní poplatek je nejčastěji odpuštěn při uzavření spoření online nebo v případě stavebního spoření pro děti.

Akce pro seniory

Další výhodnou akcí je stavební spoření pro seniory. Tato nabídka zpravidla platí pro seniory od určitého věku od konkrétní minimální cílové částky. Klientům je opět odpuštěn vstupní poplatek a většinou mohou po uplynutí stanovené lhůty (např. 3 roky) smlouvu vypovědět bez jakékoliv sankce.

Stavební spořitelny stále nabízejí a budou nabízet různé akce za uzavření. Nicméně, časy se horší, a tím i podmínky spoření. Proto raději s uzavřením smlouvy příliš nečekejte.

Zdroj: hypoindex.cz, mesec.cz, finance.idnes.cz