Stavební spoření pro děti

Srovnání stavebního spoření naleznete níže na stránce (přejít).

Rodiče často přemýšlí o tom, jak svému dítěti usnadnit začátek dospělosti. Mladý člověk většinou chce vystudovat, najít vhodné zaměstnání, založit rodinu a pořídit si vlastní bydlení. Proto spousta rodičů uvažuje o nastřádání finančních prostředků pro své dítě a často volí právě stavební spoření pro děti.

S ČMSS můžete pro Vaše děti získat roční zhodnocení vkladů až 3,4 %. Nyní navíc s prémií za uzavření ve výši 1 000 Kč. Úrokový bonus získáte také i 7. až 9. rok pravidelného spoření.

Včasné založení

Jednou z nejbezpečnějších forem stavebního spoření je jeho založení krátce po narození dítěte. Za 18 let se totiž na stavebním spoření dítěte nastřádá velmi zajímavá finanční částka, která je dále zhodnocena výhodným úrokem dané stavební spořitelny a státní podporou.

Nezanedbatelnou výhodou do budoucna je také možnost čerpání úvěru ze stavebního spoření s již velmi slušným finančním základem. Úvěr ze stavebním spoření je velice výhodný i proto, že úrok je garantovaný a neměnný po celou dobu splácení. O jeho výši je rozhodnuto už při podpisu smlouvy o stavebním spoření pro dítě.

Naspořené finance patří dítěti

Nový občanský zákoník brání zájmy dítěte a rodiče se k nastřádaným prostředkům nemůžou dostat tak snadno jako dříve. Předčasný výběr stavebního spoření pro děti je vázán na schválení soudem. Rodiče se tedy nemusí bát, že by jejich dítě mohlo kvůli možným budoucím rodinným nesrovnalostem o své finance přijít, což je možné chápat jako velkou výhodu.

Akce za uzavření stavebního spoření pro děti

Velmi často v tomto případě bývá odpuštěn poplatek za uzavření smlouvy a v rámci několikrát do roka opakujících se akcí je k uzavření stavebního spoření pro děti nabízen bonus v řádu tisícikorun. Podmínkou k získání zmíněných bonusů však bývá splnění předem daných podmínek stavební spořitelny (např. minimální cílová částka, minimální doba spoření, spoření v konkrétním spořícím programu atd.)

Zdroj: peníze.cz, banky.cz

Dodavatel Produkt Úrok
ČMSSČeskomoravská stavební
spořitelna
Stavební spoření
od Lišky
až 3,4% Více
Modrá PyramidaModrá Pyramida Moudré spoření až 3,37% Více
Stavební spořitelna České spořitelnyStavební spořitelna České spořitelny Stavební spoření 1% až 3,4% Více
RaiffeisenbankRaiffeisenbank Spořicí tarif 1% až 2,99% Více

poslední aktualizace říjen 2017