Překlenovací úvěr a úvěr ze stavebního spoření

V případě, že potřebujete financovat nové bydlení nebo jeho rekonstrukci, často nezbývá jiná možnost, než si vzít úvěr. Pokud zároveň máte uzavřené stavební spoření, spořitelny zpravidla nabízejí dvě možnosti úvěrů, a to úvěr ze stavebního spoření nebo překlenovací úvěr. Úvěr ze stavebního spoření lze získat již za dva roky po naspoření určitého procenta z cílové částky, překlenovací úvěr je zpravidla nabízen klientům ihned po uzavření smlouvy o stavebním spoření, často již od nulové akontace.

Překlenovací úvěr

Překlenovací úvěry jsou určeny těm, kteří nesplnili podmínky pro úvěr ze stavebního spoření a je možné ho čerpat okamžitě. Je také určen k financování bytových potřeb, a pro jeho získání je nutné mít uzavřené stavební spoření. Tento typ úvěru je nabízen již s nulovou akontací. Výhodou je, že úroky z překlenovacích úvěrů lze odečítat od daňového základu. Překlenovacím úvěrem lze řešit i bydlení osob blízkých, jako jsou například prarodiče nebo vnoučata.

Úvěr ze stavebního spoření

Úvěr ze stavebního spoření neboli řádný úvěr je určen k financování bytových potřeb a je pevně spjatý s uzavřeným stavebním spořením. Vzhledem ke státní podpoře stavebního spoření je třeba pro získání tohoto typu úvěru splnit několik podmínek. Kromě podmínky již uzavřeného stavebního spoření je zde dvouletá čekací lhůta a nutnost naspořit určité procento z cílové částky. Úvěr ze stavebního spoření je možné splatit mimořádnými splátkami, a to často bez sankcí. Úroková sazba u úvěru ze stavebního spoření nesmí překročit úrokovou sazbu z vkladů o více než 3% a je po celou dobu splácení neměnná.

zdroj: finance.cz, penize.cz, aktualne.cz, golemfinance.cz

Vyberte si z nabídky překlenovacích úvěrů:

Dodavatel Produkt Úrok od
ČMSSČeskomoravská stavební
spořitelna
Meziúvěr KREDIT START 5,1%
až 600 000 Kč
Více
ČMSSČeskomoravská stavební
spořitelna
Meziúvěr KREDIT PLUS 6,1%
až 300 000 Kč
Více
ČMSSČeskomoravská stavební
spořitelna
Meziúvěr KREDIT MAX 4,9%
až 900 000 Kč
Více
Modrá PyramidaModrá Pyramida Hypoúvěr 2,29% Více
Stavební spořitelna České spořitelnyStavební spořitelna České spořitelny Hypoúvěr 2% Více
RaiffeisenbankRaiffeisen stavební
spořitelna
Rekopůjčka 4,28%
až 700 000 Kč
Více

Vyberte si z nabídky úvěrů ze stavebního spoření:

Dodavatel Úrok od
ČMSSČeskomoravská stavební
spořitelna
3,5% Více
Modrá PyramidaModrá Pyramida 3,49% Více
Stavební spořitelna České spořitelnyStavební spořitelna České spořitelny 3,99% Více
RaiffeisenbankRaiffeisen stavební
spořitelna
3,1% Více

poslední aktualizace říjen 2017